Lektury   •   Analizy i interpretacje wierszy   •   Motywy literackie   •   Epoki                                                                                                           M

Jak napisać wypracowanie?Czym jest wypracowanie?

Wypracowanie jest formą wypowiedzi pisemnej trudną do jednoznacznego zdefiniowania. Jest to zadanie otwarte, wymagające od ucznia umiejętności odpowiedniego ujęcia tematu, wykazania się kreatywnością, wyobraźnią, oryginalnością, samodzielnymi sądami i trafnością spostrzeżeń, nasuwających się w trakcie analizowania tematu.

Wyznaczniki wypracowania
1. Wypracowanie powinno być spójne, tworząc logiczną całość.
2. Dobór zagadnień powinien być zgodny z tematem.
3. Wypracowanie musi być konkretne i przejrzyste.więcej

Jak napisać dobre wypracowanie?

1. Ważne jest właściwe zrozumienie tematu. Zastanów się nad doborem lektur, pojęć, zagadnień, które będziesz omawiał w rozwinięciu. Wypracowanie powinno być twórcze, więc w dużej mierze musi opierać się na twoich przemyśleniach, wnioskach, osądach. Możesz jednak wykorzystać cytaty, przyjąć jakieś motto za myśl przewodnią swej pracy.

2. Przygotuj plan wypracowania, uwzględniając w nim zagadnienia, które będziesz rozwijał w kolejnych akapitach. Schemat umożliwi ci uporządkowanie myśli w trakcie pisania.

3. Wstęp jest wprowadzen...

więcejJak napisać? - studia, matura, korepetycje i konsultacje on-line
Matura i studia z klp.pl. Zobacz inne serwisy Kulturalnej Polski
reklama, kontakt - Polityka cookies